تقسیم نابرابر زمین شراکتی خریداری شده

سلام. پدر و پدر بزرگ بنده چندین سال قبل حدود 35 سال پیش در روستای مان از فردی 20000 متر (دو هکتار) زمین خریده اند و تقسیم این مقدار زمین هم باید توسط پدر و پدربزرگم صورت می گرفت . پدر بزرگم دوستش که مساح بود را می آورد تا 2 هکتار را اندازه گیری کرده و سهم هر کدام را مشخص کند. ولی مساح در ازای دریافت مبلغی پول، بیشتر زمین را به پدر بزرگم می دهد. پدرم چند روز بعد به طور شهودی متوجه این امر شد که ناعدالتی رخ داده ولی چون پدرش بود حرفی به او نزد و به ما هم میگفت مهم نیست و پدربزرگم در آخرت باید جواب بدهد. ولی من اصلا با او موافق نیستم که ظلمی که به او شد را پنهان کند و باید حقمان را بگیریم . چون مدت زیادی از این واقعه میگذرد متاسفانه فروشنده و مساح در قید حیات نیستند و پدر بزرگم هم اکنون آلزایمر دارد و هیچی یادش نمی آید . مطمئنم بعد از فوت او عمو ها و عمه هایم در تقسیم ارث به آن زمین هم رحم نمی کنند و اینجوری حق ما ضایع می شود. در اون موقع هم که زمین سند یا بنچاقی نداشت که اکنون بتوانیم ثابت کنیم. به نظر شما بقاید چه کار کنم؟ بی خیال شوم و مثل پدرم او را به خدا واگذار کنم؟؟ به هر حال آن زمین حق من و فرزندانم نیز هست. ( زمین پدرم تقریبا 7000 متر است و مال پدربزرگم تقریبا 13000متر و عمو و عمه هایم همچنین شاهدان دیگری اعم از همسر فروشنده و همسایگان این زمین از خریداری شدن زمین به طور شراکتی خبر دارند ولی نمی دانند که مساوی تقسیم نشده یعنی تنها مدرک قابل استناد شواهد عینی هستند)

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: تقسیم مال مشاع
1 پاسخ
3,807 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۱۲/۰۶ ۰۶:۴۱